• صفحه خانگی
 • >
 • مقالات
 • >
 • نام قهرمانان مارول : کدام قهرمان‌های مارول نام و لقب‌شان را تغییر دادند؟

نام قهرمانان مارول : کدام قهرمان‌های مارول نام و لقب‌شان را تغییر دادند؟

نام قهرمانان مارول : کدام قهرمان‌های مارول نام و لقب‌شان را تغییر دادند؟

قهرمانان مارول مانند کاپیتان آمریکا و مرد عنکبوتی چندین بار نام خود را تغییر داده‌اند. با کافه کمیک همراه باشید تا با نام قهرمانان مارول که تغییر کرده است آشنا شویم.

دنیای مارول جهانی وسیع از ابرقهرمانان است که هر کدام توانایی‌ها و شخصیت‌های منحصر به‌فرد خود را دارند. این شخصیت‌ها در طول سال‌ها دستخوش تغییرات و اقتباس‌های بی‌شماری، از قدرت‌های جدید گرفته تا لباس‌های جدید شده‌اند. اما یکی از قابل توجه‌ترین تغییراتی که یک ابرقهرمان می‌تواند دچار آن شود تغییر نام است. این تغییر نام قهرمانان مارول از گذشته خود فاصله پیدا می‌کند و هویت جدیدی به آن‌ها می‌دهد یا شخصیت‌های استراتژیکی برای موقعیت‌های خاص ایجاد می‌کند.

اکو (Echo) نمونه بارز یک قهرمان مارول است که نام خود را تغییر داده. وقتی او نیروی ققنوس را به‌دست آورد نامی کاملاً جدید انتخاب کرد که منعکس کننده قدرت جدید او باشد. اما این اولین باری نیست که اکو نام خود را تغییر می‌دهد؛ او در دوران حضور خود در میان انتقام‌جویان برای مدت کوتاهی هویت رونین (Ronin) را پذیرفت. این دگرگونی از طبیعت دائماً در حال تکامل جهان مارول خبر می‌دهد، جهانی که در آن قهرمانان همیشه در حال تطبیق پیدا کردن با چالش‌ها و شرایط جدید خود هستند.

نام قهرمانان مارول

نام قهرمانان مارول

در واقع بسیاری از محبوب‌ترین شخصیت‌های مارول در یک مقطع زمانی نام خود را تغییر داده‌اند. به عنوان مثال هاکای (Hawkeye) در طول سال‌ها با چندین نام مختلف از جمله Goliath و حتی Hawkeye II شناخته شده است. مرد عنکبوتی نیز نام‌های مختلفی مانند Black Marvel و Captain Universe را امتحان کرده. این تغییرات در هویت به این شخصیت‌ها اجازه می‌دهد تا جنبه‌های جدید شخصیت‌های خود را کشف کنند و در عین حال فضا را برای خوانندگان خود تازه نگه می‌دارند.

چرا نام قهرمانان مارول تغییر پیدا می‌کند؟ دلایل مختلفی برای این امر وجود دارد. گاهی اوقات مسئله رشد و توسعه شخصی است چون یک شخصیت متوجه می‌شود که از هویت قدیمی خود پا را فراتر گذاشته است. گاهی اوقات این یک حرکت استراتژیک برای محافظت از عزیزانشان یا پنهان کردن مقاصد واقعی آن‌هاست و گاهی اوقات فقط به این دلیل است که آن‌ها می‌خواهند شخصیت جدیدی را امتحان کنند.

ما در این مقاله ۱۰ قهرمان مارول که نام خود را تغییر داده‌اند و انگیزه‌های نهفته در این تغییرات آن‌ها و تأثیر آن بر داستان‌هایشان را بررسی می‌کنیم. طی این بررسی تاریخ غنی تغییر نام قهرمانان مارول از شخصیت‌های کلاسیک مانند هاکای و مرد عنکبوتی گرفته تا شخصیت‌های جدیدتر مانند اکو را بررسی خواهیم کرد.

10- کاپیتان آمریکا نام خود را به نومد تغییر داد

کاپیتان آمریکا یکی از نمادین‌ترین قهرمانان مارول است اما همیشه با این نام شناخته نمی‌شد. در واقع استیو راجرز (Steve Rogers) در طول تاریخ طولانی خود در کمیک‌ها چندین هویت متفاوت را به دوش کشیده است. یکی از به یاد‌ماندنی‌ترین و قابل توجه‌ترین تغییرات زمانی رخ داد که او عنوان کاپیتان آمریکا را رها کرد و تبدیل به نومد (Nomad) شد.

این تصمیم برای تغییر نام او در دوره‌ای فوق‌العاده پر فراز و نشیب در زندگی راجرز گرفته شد. او از دولت آمریکا ناامید شده بود و احساس می‌کرد که دیگر نمی‌تواند به عنوان کاپیتان آمریکا نماینده آن‌ها باشد. این احساس زمانی تشدید شد که او متوجه شد یکی از اعضای بلندپایه دولت، رهبر شرور Secret Empire است.

راه حل راجرز این بود که هویت میهنی خود را به کلی کنار بگذارد و فصل جدیدی را به عنوان نومد شروع کند. او به عنوان این قهرمان جدید می‌توانست خارج از محدودیت‌های دولت عمل کند و برای آن‌چه که فکر می‌کرد درست است مبارزه کند. این یک حرکت جسورانه بود و نشان داد که راجرز حاضر است برای اعتقاداتش فداکاری کند.

دوران راجرز به عنوان نومد کوتاه مدت بود. راسکو سیمونز (Roscoe Simons) در این مدت نقش کاپیتان آمریکا را بر عهده گرفت اما به طرز غم‌انگیزی توسط رد اسکال (Red Skull) کشته شد. گزینه دیگری در دسترس نبود و راجرز عنوان کاپیتان آمریکا را پس گرفت و هویت نومد را پشت سر گذاشت.هرچند این موضوع باعث نشد که هویت نومد به‌طور کلی در جهان مارول فراموش شود.

پس از بازگشت راجرز به هویت کاپیتان آمریکا، شخصیت دیگری به نومد تبدیل شد: جک مونرو (Jack Monroe) که قبلاً با نام باکی (Bucky) شناخته میشد. مونرو چندین سال این نقش را بر عهده گرفت و درگیر ماجراهای هیجان‌انگیزی شد. دوران حضور او به عنوان نومد شاید به اندازه راجرز نمادین نبود اما باز هم بخش مهمی از تاریخ مارول حساب می‌شد. در مجموع حضور کوتاه کاپیتان آمریکا در نقش نومد لحظه‌ای جذاب در کارنامه طولانی این شخصیت است.

9- هاکای نام خود را به گولایث و رونین تغییر داد

کلینت بارتون (Clint Barton) به عنوان هاکای به انتقام‌جویان پیوست. با این‌حال او احساس کرد زیر سایه هم‌تیمی‌های قدرتمندی مانند ثور و مرد آهنی گم شده است. وقتی هنک پیم (Hank Pym) تصمیم به بازنشستگی گرفت بارتون کاربرد جدیدی برای ذرات پیم پیدا کرد. هاکای جایگاه خود را در تیم انتقام‌جویان با به‌دست آوردن توانایی‌های تغییر اندازه ذرات پیم ارتقا داد. کلینت بارتون از هویت گولایث (Goliath) استفاده کرد و به عنوان یکی از قوی‌ترین اعضای انتقام‌‌جویان به فعالیت خود ادامه داد.

او در ادامه شخصیت رونین (Ronin) را پذیرفت و از مهارت‌های خود برای مبارزه با جرم و جنایت به روشی جدید استفاده کرد. بارتون به عنوان رونین لباس مشکی و طلایی بر تن داشت و دو شمشیر سامورایی نیز داشت. تغییر هویت بارتون به رونین نشان‌دهنده تغییر در شخصیت او نیز بود چون او در رویکرد خود برای مبارزه با جرم و جنایت سختگیرتر و بی‌رحم‌تر شد. این منجر به تنش‌هایی بین او و هم‌تیمی سابقش، کاپیتان آمریکا شد.

با این‌حال، بارتون در نهایت به هویت هاکای خود بازگشت و دوباره به انتقام‌جویان پیوست. بارتون علاوه بر نام‌هایی که ذکر کردیم در طول این سال‌ها نام‌های دیگری نیز داشته است. او برای مدتی در حین کار برای شیلد از اسم رمز Longbow استفاده کرد. او هم‌چنین برای مدت کوتاهی نام Trickshot را در طول دوران جنایتکارانه اولیه‌اش انتخاب کرد.

8- ماشین جنگی به مدت کوتاهی از هویت میهن پرست آهنی استفاده کرد

یکی از نمادین‌ترین شخصیت‌های دنیای مارول، جیمز رودی رودز (James “Rhodey” Rhodes) است که حضور خود به عنوان یکی از قهرمانان مارول را به عنوان دستیار تونی استارک در نقش مرد آهنی آغاز کرد. او به سرعت مورد علاقه طرفداران قرار گرفت و در کنار انتقام‌جویان در این نقش خدمت کرد. با این‌حال رودی به زره قدرتمند خود در یعنی ماشین جنگی (War Machine) ارتقا پیدا کرد. او در طول سال‌ها چندین زره مختلف را با عنوان ماشین جنگی پوشید که هر کدام از قبل چشمگیرتر بودند.

علی‌رغم نسخه‌های متعدد این شخصیت، دوران به دوش کشیدن عنوان میهن پرست آهنی (Iron Patriot) توسط ماشین جنگی یکی از به یادماندنی‌ترین لحظات در تاریخ کمیک مارول باقی‌مانده است. وقتی ناوگانی از پهپادهای میهن پرست آهنی به سرقت رفتند ماشین جنگی به بازگشت آن‌ها کمک کرد. پهپادها با شناسایی او به عنوان متحد، لباس جدیدی از زره میهن پرست آهنی را به او پیشنهاد کردند تا رهبر آن‌ها شود. دستیابی به این لباس نمادین لحظه مهمی برای رودی بود و موقعیت او را به عنوان یک قهرمان مارول تثبیت کرد.

رودی به عنوان میهن پرست آهنی، پهپادها را به عنوان عضوی از Secret Avengers هدایت می‌کرد و ثابت کرد که یک رهبر توانا و متحدی ارزشمند برای قهرمانان دیگر است. دوران حضور او در این نقش تطبیق‌پذیری او را به نمایش گذاشت چون او به‌راحتی از زره ماشین جنگی به لباس جدید و با تکنولوژی پیشرفته میهن پرست آهنی تغییر مسیر داد.

هرچند روی دوران موفقیت آمیزی به عنوان میهن پرست آهنی داشت اما در نهایت به زره ماشین جنگی خود بازگشت. با این‌حال دوران کوتاه او به عنوان میهن‌پرست آهنی تأثیری ماندگار بر این شخصیت و کل دنیای مارول گذاشت. طرفداران هم‌چنان به دوران او در این لباس نمادین به عنوان نقطه عطف اصلی در قوس شخصیت او نگاه می‌کنند و این یکی از به یاد‌ماندنی‌ترین لحظات ماشین جنگی تا به امروز باقی‌مانده است.

7- خانم مارول قبل از عنوان کاپیتان مارول از چند اسم دیگر استفاده کرد

کاپیتان مارول

کاپیتان مارول

خانم مارول یا کارول دانورز (Carol Danvers) همیشه به عنوان کاپیتان مارول شناخته نمی‌شد. در واقع او قبل از این‌که بالاخره نقش جدید خود را بپذیرد چندین هویت ابرقهرمانی مختلف را پذیرفته بود. اولین هویت او خانم مارول (Ms. Marvel) بود که پس از به‌دست آوردن توانایی‌های قدرتمند در حین کار با متحدش کاپیتان مارول (Captain Mar-Vell)، آن را بر عهده گرفت.

خانم مارول برای چندین سال با جرم و جنایت مبارزه کرد و با استفاده از قدرت‌های فوق‌العاده‌اش جهان را نجات داد. با این‌حال یک تغییر عمده در توانایی‌های او باعث شد تا هویت جدیدی به خود بگیرد. او تبدیل به باینری (Binary) شد، یک قهرمان کیهانی که قدرت‌هایش به قدرت یک سفیدچاله مرتبط بود. کارول به‌عنوان باینری قدرت و توانایی بیشتری برای دستکاری انرژی در مقیاس کیهانی به‌دست آورد.

کارول پس از مدتی دوری از زمین با یک هویت جدید بازگشت: پرنده جنگی (Warbird). او به عنوان پرنده جنگی تمام قدرت‌های خانم مارول از جمله پرواز و توانایی جذب انرژی را داشت. با این‌حال عمر شخصیت پرنده جنگی کوتاه بود چون کارول زود به ریشه‌های خود به عنوان خانم مارول بازگشت. او با پوشیدن لباس آشنای قرمز و آبی به مبارزه با جرم و جنایت و محافظت از کره زمین ادامه داد.

سال‌ها بعد کارول بالاخره نقش جدید خود را به عنوان کاپیتان مارول پذیرفت. کارول با این هویت جدید جایگزین مربی محبوبش یعنی کاپیتان مارول قدیم شد و به یکی از قدرتمندترین قهرمانان مارول بدل گشت. داستان او در میان هویت‌های چندگانه تطبیق‌پذیری، سازگاری و تعهد تزلزل‌ناپذیر او برای محافظت از جهان را نشان می‌دهد.

6- لمار هاسکینز از باکی به بتل استار تبدیل شد

لمار هاسکینز (Lemar Hoskins) برای اولین بار در شماره ۳۲۳ کمیک Captain America معرفی شد که در آن او دستیار جان واکر بود که به مدت کوتاهی به عنوان کاپیتان آمریکا شناخته می‌شد. اسم رمز اولیه هاسکینز «باکی» بود که در واقع یک ادای احترام به لقب دستیار اصلی استیو راجرز حساب می‌شد. هاسکینز خیلی زود متوجه شد که این نام مفاهیم نژادپرستانه دارد و تصمیم گرفت آن را تغییر دهد.

هاسکینز نام بتل استار (Battlestar) را به عنوان نام جدید خود انتخاب کرد که برای شخصیتی با قدرت و توانایی‌های او مناسب بود. این نام هم‌چنین به پرچم آمریکا اشاره داشت که بر روی لباس او نقش بسته بود. بتل استار برای چندین سال در کنار جان واکر به کار خود ادامه داد و سپس به تنهایی مشغول به کار و به عضوی از گروه New Invaders تبدیل شد و حتی بعداً به Thunderbolts پیوست. بتل استار با وجود توانایی‌های چشمگیرش هرگز به اندازه برخی از همتایان مشهورش مورد توجه قرار نگرفت.

بتل استار در سال‌های اخیر با حضور در سریال فالکون و سرباز زمستان به دنیای مارول بازگشت. هاسکینز در این سریال یک بار دیگر به عنوان دستیار جان واکر به تصویر کشیده می‌شود، اگرچه رابطه آن‌ها تا حدودی پیچیده‌تر از آن‌چه در کمیک بود، نشان داده شده است. صرف نظر از این امر، واضح است که بتل استار بخش مهمی از داستان کاپیتان آمریکا باقی می‌ماند، حتی اگر آن‌طور که شایسته است به رسمیت شناخته نشود.

5- مرد عنکبوتی در بحران هویت از چهار نام جدید استفاده کرد

مرد عنکبوتی یکی از نمادین‌ترین و محبوب‌ترین قهرمانان مارول است. پیتر پارکر (Peter Parker) در طول دوران حضورش به عنوان یک ابرقهرمان، آزمایش‌ها و دردسر‌های زیادی را پشت سر گذاشته و مجبور شده چندین بار هویت خود را تغییر دهد. پیتر در خط داستانی بحران هویت (Identity Crisis) مجبور شد شخصیت مرد عنکبوتی خود را کنار بگذارد و چهار هویت جدید خلق کند.

این هویت‌های جدید پس از این‌که یک شرور استخدام شده توسط دشمن اصلی پیتر یعنی نورمن آزبورن (Norman Osborn) برای او پاپوش دوخت، ایجاد شد. هدف آزبورن بدنام کردن مرد عنکبوتی و برانگیختن افکار عمومی علیه او بود. در نتیجه پیتر مجبور شد از هویت‌های دیگری استفاده کند تا بتواند به مردم شهر نیویورک کمک کند و در عین حال خودش را مبرا کند. او پرادیجی (Prodigy) و هورنت (Hornet) را خلق کرد، دو شخصیت قهرمان که با جنایت مبارزه و نظم را در شهر حفظ می‌کردند.

پیتر علاوه بر این هویت‌های قهرمانانه دو شخصیت شرور را نیز خلق کرد: ریکوشه (Ricochet) و داسک (Dusk). او از این عناوین برای نفوذ به دنیای جنایتکاران زیرزمینی و نزدیک شدن به افرادی که سعی در از بین بردن شهرت او به عنوان مرد عنکبوتی داشتند استفاده کرد. پیتر با کمک آن‌ها توانست نام خود را پاک کند و اعتماد مردم را دوباره به‌دست آورد.

جالب اینجاست که چهار هویت جدیدی که پیتر ایجاد کرد پس از حل بحران کنار گذاشته نشدند. در عوض چهار شخصیت دیگر این هویت‌ها را به خود گرفتند و تبدیل به Slingers شدند، تیمی از قهرمانان که تحت عنوان Ricochet، Prodigy، Hornet و Dusk با جنایتکاران مبارزه می‌کردند. با این‌که دوران آن‌ها به عنوان Slingers کوتاه بود، اما تأثیرشان بر دنیای قهرمانان مارول قابل توجه بود.

4- هالک آقای فیکسیت و داک گرین شد

هالک بدون شک یکی از محبوب‌ترین قهرمانان مارول است و او در کمیک‌ها دستخوش تغییرات مختلفی شده. یکی از این تغییرات باعث شد که او نام آقای فیکسیت (Mr. Fixit) را در طی دوره‌ای به عنوان رییس اوباش در لاس وگاس انتخاب کند. این تغییر یک انحراف قابل توجه از تصویر سنتی هالک بود که به دلیل قدرت وحشیانه و ماهیت غیرقابل پیش‌بینی‌اش شناخته شده بود. آقای فیکسیت یک شخصیت حیله‌گر و باهوش بود که از توانایی‌های خود برای دستکاری دنیای جنایتکاران استفاده می‌کرد.

آقای فیکسیت در بین طرفداران محبوبیت پیدا کرد اما این شخصیت در نهایت کنار گذاشته شد. با این حال هالک با اصابت گلوله به سرش توسط یک مهاجم ناشناس دچار تغییر دیگری شد. ضربه روحی ناشی از این حادثه باعث شد بروس بنر بیشتر هوش خود را از دست بدهد اما این اتفاق هوش هالک را افزایش داد. این نسخه جدید از این شخصیت نام داک گرین (Doc Green) را  انتخاب کرد و به سرعت به یکی از باهوش‌ترین چهره‌های دنیای مارول تبدیل شد.

هوش داک گرین به او اجازه داد تا جنبه‌های جدیدی از علم و فناوری را کشف کند و توانست تعدادی اختراع باورنکردنی ثبت کند که به محافظت از جهان کمک می‌کرد. با این‌حال این تحول بدون جنبه‌های منفی خاص خودش نبود. داک گرین اغلب سرد و حسابگر بود و مایل بود تصمیمات دشواری بگیرد که او را با برخی از همکاران قهرمانانش در تضاد قرار می‌داد. با این وجود، این شخصیت به‌دلیل دیدگاه منحصر به‌فرد و توانایی‌های باورنکردنی خود مورد علاقه طرفداران باقی‌ماند.

3- باکی و فالکون هر دو کاپیتان آمریکا شدند

نام قهرمانان مارول : باکی و فالکون

نام قهرمانان مارول : باکی و فالکون

انتقال عنوان کاپیتان آمریکا به باکی بارنز (Bucky Barnes) آسان نبود. بارنز به خاطر اقدامات خود به عنوان سرباز زمستان (Winter Soldier) با احساس گناه دست و پنجه نرم می‌کرد اما می‌دانست که پوشیدن لباس کاپیتان آمریکا کار درستی است. او این اقدام را راهی برای احترام به دوستش استیو راجرز و برای اثبات این‌که شایسته رستگاری است، می‌دید. بارنز به عنوان کاپیتان آمریکا با چالش‌ها و دشمنان جدیدی روبرو شد اما هدف و معنای جدیدی در زندگی خود یافت.

ماجرای سم ویلسون (Sam Wilson) برای تبدیل شدن به کاپیتان آمریکا نیز به همان اندازه الهام بخش بود. ویلسون قبلا به عنوان فالکون ثابت کرده بود که یک مبارز ماهر و دوست وفادار استیو راجرز است. وقتی راجرز او را به عنوان جانشین خود انتخاب کرد ویلسون از این مسئولیت هم مفتخر و هم دلسرد شد. او می‌دانست که پا جای پای راجرز گذاشتن کار ساده‌ای نیست اما مصمم بود بهترین تصمیم را بگیرد. ویلسون به عنوان کاپیتان آمریکا علیه نژادپرستی، تروریسم و سایر تهدیدات علیه آزادی و عدالت مبارزه کرد.

هم باکی بارنز و هم سم ویلسون دیدگاه‌ها و مهارت‌های منحصر به‌فرد خود را به نقش کاپیتان آمریکا آورده‌اند. بارنز یک سرباز آموزش دیده و قاتل است در حالی که ویلسون یک مددکار اجتماعی سابق و سازمان‌دهنده جامعه بوده. بارنز تمایل دارد رویکرد مستقیم و وحشیانه‌تری برای مبارزه با شر داشته باشد در حالی که ویلسون برای به‌دست آوردن قلب‌ها و ذهن‌ها به هوش و شفقت خود تکیه می‌کند. علی‌رغم تفاوت‌هایشان، هر دو تعهد عمیقی به آرمان‌های کاپیتان آمریکا دارند: محافظت از بی‌گناهان، ایستادگی در برابر استبداد و دفاع از آزادی و دموکراسی در سراسر جهان.

باید دید آینده باکی بارنز و سم ویلسون در نقش کاپیتان آمریکا چه خواهد بود. آیا آن‌ها سال‌ها در این نقش به خدمت خود ادامه خواهند داد یا در نهایت سپر را به قهرمان جدیدی خواهند داد؟ هر اتفاقی که رخ دهد، میراث آن‌ها به عنوان دو قهرمان مارول امن است. هر دو نشان داده‌اند که هر کسی می‌تواند به نماد امید و الهام تبدیل شود، اگر بخواهد برای آن‌چه درست است مبارزه کند و هرگز در برابر ناملایمات تسلیم نشود.

2- مونیکا رامبو پس از چند اسم دیگر اسپکتروم را انتخاب کرد

تصمیم مونیکا رامبو (Monica Rambeau) برای تغییر نام ابرقهرمانی خود فقط به دنبال یافتن یک نام خالی نبود. همان‌طور که او به عنوان یک شخصیت تکامل یافت، هویت و درک او از خودش نیز رشد کرد. این باعث شد که او به دنبال نام جدیدی باشد که با وضعیت فعلی او سازگارتر باشد.

رامبو به عنوان اسپکتروم (Spectrum) با طیف کامل انرژی الکترومغناطیسی هماهنگ‌تر شد، قدرت‌هایش را در آغوش گرفت و قابلیت‌های خود را گسترش داد. این یک پیشرفت طبیعی برای شخصیتی بود که توانایی‌هایش ریشه در امواج نور و تبدیل انرژی داشت. رامبو با انتخاب نام اسپکتروم توانست پتانسیل خود را به‌طور کامل تجسم ببخشد و به یکی از قدرتمندترین قهرمانان مارول تبدیل شود.

ماجرای رامبو برای تبدیل شدن به اسپکتروم بدون چالش نبود. او در ابتدا نام کاپیتان مارول را برای خود انتخاب کرد. با این‌حال وقتی پسرش جنیس-ول (Genis-Vell) به دنبال این عنوان آمد، او آن را به پسرش تقدیم کرد.

مونیکا رامبو در طول سال‌ها از چند هویت استفاده کرد. او قبل از تبدیل شدن به فوتون (Photon) به استفاده از اسم پالسار (Pulsar) فکر کرد، اگرچه جنیس-ول نام فوتون را نیز از او گرفت. رامبو سرانجام با نام اسپکتروم که برای چند سال از آن استفاده می‌کرد شناخته شد، اگرچه او دوباره شروع به استفاده از نام فوتون نیز کرد.

1- تغییر نام مرد مورچه‌ای به مرد غول آسا شروع داستان بود

تغییر نام هنک پیم یا مرد مورچه‌ای (Ant-Man) به مرد غول آسا (Giant-Man) نقطه عطف مهمی برای این شخصیت بود و به او کمک کرد تا به عنوان یکی از اعضای اصلی انتقام‌جویان شناخته شود. این قهرمان مارول به عنوان مرد غول آسا توانست به مخالفان خود غلبه کند و دشمنانی که قبلاً از دسترس او دور بودند را شکست بدهد.

با این‌حال مدت زیادی نگذشت که هنک پیم با هویت جدید خود به عنوان مرد غول آسا احساس محدودیت کرد. او در تلاش برای تغییر شرایط خود نام گولایث را برگزید. با این‌که این نام فقط برای مدت کوتاهی دوام آورد ولی به او اجازه داد تا به کشف جنبه‌های مختلف قدرت و هویت خود به عنوان یک قهرمان مارول ادامه دهد. این نام جدید علی‌رغم حضور کوتاه خود، الهام بخش دیگر شخصیت‌های دنیای مارول بود که به‌طور مشابه دارای توانایی‌های تغییر اندازه بودند.

تغییر هویت بعدی هنک پیم در دوره‌ی پرفراز و نشیب در زندگی او اتفاق افتاد. او پس از تجربه یک فروپاشی ذهنی تبدیل به جلیقه زرد (Yellowjacket) شد و یک لباس جدید و شخصیت تهاجمی‌تری به خود گرفت. این تغییر هویت بدون بحث نبود و بسیار طرفداران از تغییر ناگهانی شخصیت یکی از محبوب‌ترین قهرمانان مارول غافلگیر شدند.

با وجود همه این فراز و نشیب‌ها، هنک پیم در نهایت به ریشه‌های خود به عنوان مرد مورچه‌ای بازگشت و متوجه شد این هویتی است که واقعاً برای او ساخته شده. هرچند این بازگشت نهایی به نام اصلی او نیز بدون دردسر نبود. هنک پیم در طول رویداد خشم اولتران (Rage of Ultron) با این ربات ادغام شد تا موجودیت جدیدی به نام اولتران پیم را تشکیل دهد. این چرخش غیرمنتظره لایه دیگری را به تاریخچه پیچیده تغییر هویت هنک پیم اضافه کرد.

کلام آخر

دنیای مارول پر از شخصیت‌هایی است که در طول سال‌ها نام خود را تغییر داده‌اند. از سرخوردگی استیو راجرز از دولت که منجر به نومد شدن او شد تا مونیکا رامبو که قبل از انتخاب نام اسپکتروم چندین هویت متفاوت را تجربه کرد، این قهرمانان مارول با شرایط جدید سازگار و نقش‌های جدیدی پیدا کردند. برخی مانند باکی بارنز و سم ویلسون حتی لباس کاپیتان آمریکا را نیز پوشیدند.

این تغییر نام باعث رشد و توسعه شخصیت‌ها و همچنین فرصتی برای ارائه داستان‌های جدید می‌شود. این تغییرات نام قهرمانان مارول برای طرفداران تازه و هیجان انگیز است و قهرمانان مورد علاقه خود را به شیوه‌های جدید و غیرمنتظره می‌بینند. با وجود شخصیت‌های زیادی که هنوز کشف نشده‌اند، شکی نیست که قهرمانان بیشتری در آینده نام خود را تغییر خواهند داد.

منبع: CBR

 • twitter
 • linkedin
 • linkedin
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

نام قهرمانان مارول : کدام قهرمان‌های مارول نام و لقب‌شان را تغییر دادند؟
 • نام: مارول کامیکس
 • سال تاسیس: 1939
 • موسس: مارتین گودمن
 • کشور: آمریکا
 • حوزه فعالیت: کتاب کامیک
 • درآمد: ۱۲۵٫۷ میلیون دلار آمریکا ( 2007)
نام قهرمانان مارول : کدام قهرمان‌های مارول نام و لقب‌شان را تغییر دادند؟
 • نام : کارول دنورز
 • خالق : نویسنده روی توماس و طراح جین کولان
 • اولین اثر : شماره ۱۳ کامیک Marvel Super-Heroes در سال ۱۹۶۸
 • متعلق به کمپانی : مارول
 • لقب ها : ایس، باینری، بلک ویدو، کاترین داناون، کارول دنیلز، کاپیتان ویز بنگ، کاپیتان مارول
 • محل تولد : بوستون
 • معروفترین آثار : Ascension - Ms. Marvel #31-34 (2009) War Of The Marvels - Ms. Marvel #42-46 (2009) Avengers Annual #10 (1981) The New World - Captain Marvel #22-27 (2021) When Walks The Mandroid - Captain Marvel #18 (1969) Alis Volat Propriis - Captain Marvel #12-15 (2013)
 • قابلیت ها : قدرت، سرعت و پایداری ابرانسانی جذب و شلیک انرژی پرواز مقاومت در برابر آسیب توانایی بالا در مبارزه تن به تن با انسان‌ها و بیگانگان
 • شغل : افسر نیروی هوایی و افسر امنیتی ناسا
 • حالت های دیگر : Ace Binary Lady Marvel Warbird
 • همکاران: اونجرز پیترپارکر/ مرد عنکبوتی اِی‌فورس نگهبانان کهکشان مردان ایکس
 • دشمنان: Moonstone Rogue Ronan the Accuser Titannus Titannus Nitro M.O.D.O.K
نام قهرمانان مارول : کدام قهرمان‌های مارول نام و لقب‌شان را تغییر دادند؟
 • نام : استیو راجرز
 • خالق : جو سایمن و جک کربی
 • اولین اثر : کامیک‌های کاپیتان آمریکا شماره اول (مارس ۱۹۴۱)
 • متعلق به کمپانی : مارول
 • لقب ها : Nomad
 • محل تولد : ۴ جولای ۱۹۱۸ در بروکلین نیویورک
 • معروفترین آثار : The Winter Soldier Captain America No More Operation Rebirth War & Remembrance Man Without A Country The Death Of The Red Skull The Strange Death Of Captain America Under Siege Death Of The Dream
 • قابلیت ها : قدرت ابر انسانی، عمر طولانی، استاد تاکتیک و استراتژیست، استاد هنرهای رزمی، مهارت زیاد در مبارزات، اراده قوی، تیرانداز و شمشیرزن خبره، دارای سپر ویبرانیومی
 • شغل : ابر سرباز وطن‌پرست
 • حالت های دیگر : Sam Wilson Bucky Barnes U.S. Agent Soldier Supreme Captain America 2099 Hydra Cap Peggy Carter
 • همکاران: شارون کارتر فالکون باکی مرد آهنی ثور بیوه سیاه
 • دشمنان: Red Skull Baron Zemo Hydra Arnim Zola Serpent Society A.I.M Taskmaster Batroc
نام قهرمانان مارول : کدام قهرمان‌های مارول نام و لقب‌شان را تغییر دادند؟
 • نام : دکتر رابرت بروس بنر
 • خالق : استن لی و جک کربی
 • اولین اثر : هالک شگفت‌انگیز شماره ۱ام (می ۱۹۶۲)
 • متعلق به کمپانی : مارول
 • لقب ها : دکتر سبز، هالک جاویدان
 • محل تولد : اوهایو
 • معروفترین آثار : Immortal Hulk World War Hulks World War Hulk Planet Hulk Future Imperfect Hulk: The End Return Of The Monster Hard Knocks Hulk: Gray Always On My Mind
 • قابلیت ها : به عنوان بروس بنر: دانشمند و مهندس ماهر به عنوان هالک: قدرت، سرعت، استقامت و دوام مافوق بشری، آسیب ناپذیری، انتشار و دستکاری اشعه گاما، توانایی تنفس در فضا و زیر آب
 • شغل : فیزیک‌دان
 • حالت های دیگر : Grey Hulk Savage Hulk Mindless Hulk Devil Hulk. 4.1 Immortal Hulk Merged/Professor Hulk The Maestro Hulk Guilt Hulk The Green Scar
 • همکاران: بیوه سیاه کاپیتان آمریکا مرد آهنی ثور شی هالک
 • دشمنان: THE LEADER ABOMINATION GENERAL THADDEUS “THUNDERBOLT” ROSS THANOS GALACTUS RED HULK JUGGERNAUT