اساطیر ایرانی در The Cayve: کمپین کیک استارتر کمیک The Cayve کارش را از سر گرفت

اساطیر ایرانی در The Cayve: کمپین کیک استارتر کمیک The Cayve به‌زودی آغاز می‌شود

کمیک The Cayve، خلق‌شده به‌دست «تارخ ترهنده»، «اسماعیل کاظمی» و «کامران گلشاهی»، اثری برگرفته از اساطیر ایرانی/زرتشتی است و قرار است تا یک داستان کاراگاهی را روایت کند؛ داستانی که در دوران مدرن اتفاق می‌افتد و به بهانه‌ی آخرین پرونده‌ی کاراگاهِ قصه، خدایان، قهرمانان و شرورهای باستانی را هم وارد میدان می‌کند.

به‌روز رسانی:

طبق اعلام رسمی استودیو Visocalypse، کمپین کیک استارتر کیو فعلا لغو شده ولی به‌زودی این کمیک را خواهیم خواند.

جهان کمیک The Cayve تلفیقی از فضای نوآر و مدرن خواهد بود که در آن رژیمی توتالیتر بر کشور حکم‌فرمایی می‌کند. در واقع، جهان این اثر به گونه‌ای خلق شده که فرض بر این بیاید که امپراتوری‌های کهن ایرانی ادامه یافته و در این دنیای مدرن ماندگار شده‌اند. ناگفته نماند که جهان این کمیک نیز دو دنیای متفاوت را در خودش جای داده است؛ نخست جهان مدرن و واقعی، و سپس جهان باستانی که در آن موجودات کهن و افسانه‌ای وجود دارند. خالقین این کمیک قرار است تا در طی شش شماره مخاطبان را با خود همراه نمایند و به این جهان باستانی سفر کنند تا از رمز و رازهای آن پرده بردارند.

همچنین، در خلاصه‌ی داستان قسمت اول این کمیک اینگونه آمده است:

الهام‌گرفته‌شده از افسانه‌ها و اساطیر پارسی/زرتشتی، عنوان The Cayve اثری کارآگاهی/اسطوره‌ای است که در جهان مدرن رخ می‌دهد؛ جایی که خدایان، قهرمانان و شرورهای باستانی در آخرین پرونده‌ی کاراگاهِ قصه دخیل هستند. شخصیت اول قصه، «زال»، به مدت ده سال می‌شود که از حل کردن آخرین پرونده‌اش که پیرامون دستگیری یک قاتل سریالی می‌باشد بازمانده است. از زمانی که همسر خودِ او نیز به‌دست همان قاتل به قتل رسید، زال به مدت چند سال خواب‌ها و کابوس‌های بسیاری می‌بیند که معنی آن‌ها را نمی‌داند. تا آنکه زال تصمیم می‌گیرد که به سراغ الهاماتی که به او می‌شود برود و در نتیجه، درمی‌یابد که تمام این سال‌ها مشغول نگاه کردن و بررسی شواهد اشتباهی بوده است.

تعقیب کردن قاتل توسط او، کاراگاه قصه را به یک غار مرموز می‌رساند، یک موجودیت زنده که می‌تواند افرادی که واردش می‌شوند را حس کند و به بی‌ارزشی آن‌ها پی ببرد.

در این بین، تارخ ترهنده، نویسنده‌ی اثر، درباره‌ی داستانش اینگونه گفته:

از ۱۵ سالگی (بیشتر از ۱۰ سال) هست که ایده‌ی داستان The Cayve توی ذهنمه و هر دومون سفری طولانی رو پشت سر گذاشتیم تا کیو تبدیل به چیزی بشه که امروز هست.

کامران گلشاهی نیز در ادامه افزود:

از زمان کودکی، عاشق نقاشی و طراحی بودم و همیشه دوست داشتم که کمیک خلق کنم. در نهایت، توی عنوان The Cayve علاقه‌م نسبت به کمیک و اساطیر با همدیگه ترکیب شدن تا شمای مخاطب با پرسه‌زدن میون جهان این کمیک لذت ببرید.

در انتها، نویسنده‌ی دوم داستان، اسماعیل کاظمی نیز اضافه کرد:

من همیشه می‌خواستم که افکارم رو به چشم ببینم و ایده‌هام رو به‌کار ببندم. خوندن داستان‌هام و نگاه کردن به کاراکترهایی که کنار همدیگه خلق کردیم باعث وحشتم می‌شه. امیدوارم بعد از تجربه‌ی این کمیک، شما هم احساس مشابهی داشته باشین.

این اثر به نویسندگی تارخ ترهنده، اسماعیل کاظمی و طراحی کامران گلشاهی از تاریخ ۱۵ سپتامبر (۲۴ شهریور) کمپین خودش را در پلتفرم کیک استارتر آغاز می‌نماید.

آخرین اخبار کمیک را در کافه کمیک بخوانید.

منبع: کمیک اسکواد

  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.