Miles Morales | هرآنچه که باید درباره کمیک های مایلز مورالز بدانید

مایلز مورالز

هر روز افرادی با دنیای کمیک‌ آشنا شده و به دنبال گزینه‌‌ای برای ورود به دنیای آن هستند. با کافه کمیک همراه باشید تا با آثار مایلز مورالز (Miles Morales) آشنا شویم.

انیمیشن Spider-Man: Across The Spider-Verse قرار است بزودی در قالب پخش آنلاین منتشر شود. به همین مناسبت ما می‌خواهیم تا علاقه‌مندان را با داستان‌های مایلز مورالز آشنا کنیم.

اگر شما هم جزو کسانی هستید که با دیدن انیمیشن، به خواندن کمیک‌های این شخصیت علاقه‌مند شده اید، این مقاله را از دست ندهید. در ابتدا با پیشینه شخصیت Miles Morales آشنا می‌شویم و سپس به بررسی بهترین کمیک‌های او خواهیم پرداخت.


مایلز مورالز کیست؟ | با مرد عنکبوتی آشنا شوید

مایلز مورالز کیست

مایلز مورالز کیست

برایان مایکل بندیس (Brian Michael Bendis)، یکی از معماران دنیای نهایی (Ultimate) مارول در سال‌های گذشته بوده و قطعا یکی از برترین شخصیت‌هایی که او در این جهان خلق کرده، مایلز مورالز است. او در طول ۱۲ سالی که خلق شده، در دو انیمیشن نقش شخصیت اصلی را داشته، کمیک‌های اختصاصی خود را دریافت کرده و در داستان‌های دنیای مرد عنکبوتی (Spider-Man) حضور مهمی داشته است.

مایلز مورالز در شماره ۴ کمیک «سقوط نهایی» (Ultimate Fallout) برای اولین بار حضور پیدا کرد. این شخصیت توسط برایان مایکل بندیس و سارا پیچلی (Sara Pichelli) در سال ۲۰۱۱ خلق شد.

مایلز نوجوان ۱۳ ساله‌ای از بروکلین است که پس از مرگ پیتر پارکر (Peter Parker) دنیای نهایی، تبدیل به مرد عنکبوتی می‌شود. او مثل پیتر، توسط عنکبوتی نیش زده می‌شود و قدرت‌های عنکبوتی به‌دست می‌آورد. مایلز پس از پایان دنیای Ultimate به یکی از شخصیت‌های دنیای اصلی مارول (Marvel) تبدیل شد.

پس از خلق این شخصیت، بعضی طرفداران خشنود نبودند. آن‌ها خلق شخصیتی رنگین‌پوست در قامت اسپایدرمن را یک حرکت سیاسی می‌دانستند، موضوعی که توسط مارول رد شد. البته بسیاری هم از خلق او تمجید کردند.

نویسنده بزرگ دنیای کمیک، استن لی (Stan Lee)، خلق یک قهرمان رنگین‌پوست را اتفاق خوبی می‌دانست. در نهایت Miles Morales به محبوبیت زیادی رسید تا در سال ۲۰۱۸ یک انیمیشن بر اساس او اکران شود و امسال هم با ساخت دنباله‌اش، یک شخصیت کاملا مشهور و محبوب باشد.


معرفی کمیک‌های اختصاصی مایلز مورالز

کمیک‌های اختصاصی مایلز مورالز

کمیک‌های اختصاصی مایلز مورالز

ورود به دنیای گسترده‌ای هم‌چون جهان کامیک‌های مارول، کار سختی است. اگر در شروع داستان پیچیده‌ای بخوانید، نه تنها متوجه آن نمی‌شوید، بلکه لذت زیادی هم از آن نخواهید برد.

اگر می‌خواهید داستان‌های مایلز را بخوانید و نمی‌دانید از کجا شروع کنید، این بخش از مقاله به شما کمک می‌کند تا بهتر با داستان‌های اساسی این شخصیت آشنا شوید و شروعی لذت‌بخش در کمیک‌بوک‌های Miles Morales داشته باشید. اگرچه در طول این ۱۲ سال، کمیک‌های شاهکار و منحصر به‌فردی در سری‌های اختصاصی این شخصیت نبوده، اما داستان‌های جذابی وجود دارد که خواندن‌ آن‌ها خالی از لطف نیست.

 • Miles Morales: The Ultimate Spider-Man

«مایلز مورالز: مرد عنکبوتی نهایی» یک سری ۱۲ قسمتی از خالق مایلز مورالز، برایان مایکل بندیس است. طراحی‌های دیوید مارکز (David Marquez) گرچه چنگی به دل نمی‌زند، اما قابل قبول بوده و ایرادات چندانی ندارند.

داستان پس از کشته شدن پیتر پارکر به دست نورمن آزبورن (Norman Osborn) دنبال می‌شود. پیش از شروع این سری باید شماره ۲۰۰ Ultimate Spider-Man را هم بخوانید. گرچه این سری را نمی‌توان فوق‌العاده دانست، اما برای شروع داستان خوبی بوده که اوایل دوران ابرقهرمانی مایلز را به تصویر می‌کشد.

این کمیک داستان سرگرم کننده‌ای دارد که اگر مطابق سلیقه شما واقع شود، می‌تواند تجربه‌ای خوشایند برای شروع باشد. هرچند که این اثر کیفیت چندان بالایی ندارد. در کل سری «مایلز مورالز: مرد عنکبوتی نهایی» قابل قبول است.

 • Miles Morales: Spider-Man

Miles morales

Miles Morales

صادقانه بگویم، نه این سری و نه سری قبلی طوری نبودند که بتوانیم بگوییم کمیک‌های فوق‌العاده‌ای هستند و خیلی به دل می‌نشینند. اما باید اعتراف کرد که این سری از همان ابتدا طنز دلنشینی دارد که آن را مدیون نویسنده سری یعنی صلاح‌الدین احمد (Saladin Ahmed) هستیم. این نویسنده برنده جایزه آیزنر (Eisner) بوده و از سال ۲۰۰۰ در صنعت کمیک‌بوک فعالیت می‌کند.

در کنار این نویسنده، خاویر گارون (Javier Garron) وظیفه طراحی را برعهده داشته و توانسته طراحی‌های نسبتا خوبی را ارائه دهد. کمیک‌های سری مایلز مورالز: مرد عنکبوتی داستان‌های سرگرم کننده‌ای دارند که اگر متناسب با سلیقه شما باشند می‌توانند شما را هوادار این سری کنند. می‌توان گفت که این سری در سبک خود عملکرد خوبی دارد.


بهترین آثار کمیک بوکی مایلز مورالز کدام است؟

این دو سری، سری‌های طولانی و مهم مایلز در طول این سال‌ها است. در ادامه با معرفی و رتبه بندی ۵ کمیک برتر Miles Morales همراه باشید.

۵- مردان عنکبوتی (۲۰۱۲)

Miles morales

Miles Morales

مایلز مورالز و پیتر پارکر به دلیل همکاری با یکدیگر در زمین ۶۱۶ (جهان اصلی مارول) مشهور هستند. با این‌حال این دو شخصیت تا زمانی که جهان نهایی وجود داشت در مولتی‌ورس از هم جدا بودند تا این‌که برایان مایکل بندیس و سارا پیچلی، خالقان مایلز، در کمیک مردان عنکبوتی این موضوع را تغییر دادند.

این داستان پیتر و مایلز را متحد می‌کند تا دربرابر میستریو (Mysterio) بجنگند. روایت داستان جذاب است، چون تفاوت‌های دو مرد عنکبوتی را به تصویر می‌کشد و در عین‌حال، تجربه‌های پیتر در داستان به مایلز که مرد عنکبوتی جوان‌تری است منتقل می‌شود. این یک داستان زیبا از ماجراجویی‌های مردان عنکبوتی است و زمینه را برای همکاری‌های آینده این دو شخصیت فراهم می‌کند.

۴- چه می‌شد اگر …؟ مایلز مورالز

چه می‌شد اگر miles morales

چه می‌شد اگر miles Morales

سری کمیک‌های What if به مارول اجازه می‌دهد تا اتفاقاتی را که نمی‌توان در زمین ۶۱۶ به تصویر کشید، در قالب کمیک‌های جذابی ارائه دهد. برای آشنایی با این سری کمیک و بهترین داستان‌هایش، این مقاله را بخوانید. ماجراجویی‌های مایلز در مولتی‌ورس مطمئنا یکی از بزرگ‌ترین اتفاقاتی است که در کمیک‌بوک‌های این شخصیت افتاده.

استعدادهای زیادی از دنیای نویسندگی و طراحی این کمیک را برعهده گرفتند که کودی زیگلار (Cody Ziglar) یکی از مهم‌ترین‌های آن‌هاست. باعث افتخار است که طراح با استعداد ایرانی، فرید کرمی را در کنار زیگلار و در بالاترین سطح صنعت کتاب‌های کمیک ببینیم.

این داستان در هر شماره، Miles Morales را به‌عنوان یک قهرمان در موقعیت‌های مختلفی به عنوان شخصیت‌هایی مثل ثور (Thor)، هالک (Hulk)، کاپیتان آمریکا (Captain America) و حتی ولورین (Wolverine) قرار می‌دهد.

۳- پایان نهایی

مایلز یکی از مهم‌ترین شخصیت‌هایی بود که در دنیای نهایی حضور پیدا کرد. رویداد Secret Wars منجر به حذف این دنیا شد و این کمیک هم یک خداحافظی با این جهان بود که توسط نام آشنای برایان مایکل بندیس نوشته شد. با ادغام جهان‌های نهایی و ۶۱۶، قهرمانان دو دنیا به جنگ با یکدیگر پرداختند تا این‌که میلز مورالز به این نبرد پایان داد. «پایان نهایی» مایلز را به مهم‌ترین شخصیت جهان نهایی و رهبر قهرمانان در جنگ با دکتر دووم (Doctor Doom) تبدیل کرد.

۲- Miles Morales: Spider-Man

این سری به کاوش‌های مایلز در جهان ۶۱۶ می‌پردازد و فصل جدیدی به همراهی قلم بندیس را آغاز می‌کند. در این سری Ghost-Spider و خانم مارول (Ms. Marvel) نقش پررنگ‌تری دارند. این سری چیزی بیشتر از یک ریبوت معمولی است.

بندیس در مایلز مورالز: مرد عنکبوتی علاوه بر راه‌اندازی نسخه مدرن این شخصیت، سری را با رویداد جنگ داخلی ۲ (Civil War II) هم مرتبط می‌کند. به همین دلیل، این ران بندیس برای شناخت شخصیت مایلز و ارتباط با جنگ داخلی مهم است.

۱- Miles Morales: Spiderman (2022)

ممکن است که این سری یک شروع دوباره‌ی معمولی با عنوانی مشابه باشد اما قطعا یک دوران جدیدی برای شخصیت مایلز مورالز محسوب می‌شود. این سری با آرک‌های فوق‌العاده‌ای مثل Clone Saga به داستان‌های سنتی مرد عنکبوتی باز می‌گردد. نویسنده این اثر کودی زیگلار و طراح آن هم فدریکو ویچنتینی (Federico Vicentini) است.

معرفق رابل (Rabble) که شرور جدیدی محسوب می‌شود، ثابت می‌کند که این سری از ریسک کردن هیچ ترسی ندارد. هم‌چنین ارتباط مایلز با رویداد Carnage Reigns نشان می‌دهد که مایلز در آینده دنیای مارول نقش پررنگی خواهد داشت. مایلز در این سری لباس مورد علاقه هواداران را دوباره به تن کرد. اگرچه این آرک‌ها در آینده کامل‌تر خواهند شد، اما این سری اثر بسیار مهمی است.


نظرات‌تان را با ما در میان بگذارید. پیشنهاد می‌کنید که برای چه شخصیت‌هایی مقاله مشابهی بنویسیم و شما را باکمیک‌هایش آشنا کنیم؟

آخرین مقالات کمیک بوکی را در کافه کمیک بخوانید.

منبع کمکی بخشی از مقاله: CBR

 • twitter
 • linkedin
 • linkedin
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Miles Morales | هرآنچه که باید درباره کمیک های مایلز مورالز بدانید
 • نام : مرد عنکبوتی
 • خالق : استن لی - استیو دیتکو
 • اولین اثر : شماره ۱۵ Amazing Fantasy سال ۱۹۶۲
 • متعلق به کمپانی : مارول
 • لقب ها : پیتر بنجامین پارکر - Wall Crawler - Web-Head - Friendly Neighborhood Spider-Man
 • محل تولد : کویینز نیویورک
 • معروفترین آثار : Spider-Man: No More، The Death of Gwen Stacy، The Death of Jean DeWolff، Kraven's Last Hunt، Spider-Verse
 • قابلیت ها : حس عنکبوتی - هوش بالا - بالا رفتن از روی تقریبا هر سطحی - قدرت بدنی زیاد بخاطر نیش عنکبوت رادیو اکتیوی - سرعت و انعطاف بالا
 • شغل : صاحب شرکت Parker Industries - عکاس و خبرنگار روزنامه Daily Bugle - محقق در آزمایشگاه Horizon
 • حالت های دیگر : مرد عنکبوتی ۲۰۹۹ (میگل اوهارا) - مرد عنکبوتی (مایلز مورالس) - Ricochet
 • همکاران: چهار شگفت‌انگیز انتقام‌جویان جدید گربه سیاه سیلک مردان ایکس زن عنکبوتی مادام وب
 • دشمنان: گابلین سبز هاب گابلین دکتر اختاپوس مرد شنی کارنیج الکترو
Miles Morales | هرآنچه که باید درباره کمیک های مایلز مورالز بدانید
 • نام : مایلز گونزالو مورالز از زمین 1610
 • خالق : برایان مایکل بندیس، سارا پیچلی
 • اولین اثر : سقوط نهایی شماره ۴ (اوت ۲۰۱۱)
 • متعلق به کمپانی : مارول کامیکس
 • لقب ها : اسپایدرمن، اسپایدرمن نهایی و شدو-اسپایدر
 • محل تولد : بروکلین
 • معروفترین آثار : Ultimate Fallout (2011) End Of The Spider-Verse (2022-2023) Spider-Verse (2014-2015) Miles Morales: Ultimate Spider-Man (2014-2015) What If... ? Miles Morales (2022) Spider-Men (2012) The Champions (2020) Miles Morales: Spider-Man (2022-)
 • قابلیت ها : قدرت ابرانسانی، سرعت و چابکی، پرتاب تار از دستان خود، قابلیت چسبیدن به سطوح، توانایی استتار
 • شغل : دانش‌آموز
 • حالت های دیگر : پانیشر عنکبوتی (Spider-Punisher)ُ، گوئن عنکبوتی (Spider-Gwen)، مرد عنکبوتی برتر (Superior Spider-Man)، سیلک (Silk)، مرد عنکبوتی 2099 (Spider-Man 2099)، کین (Kaine)، هالک عنکبوتی (Spider-Hulk)
 • همکاران: بلک ویدو کاپیتان آمریکا زن نامرئی آمادئوس چو باربارا رودریگز گوئن استیسی
 • دشمنان: آرون دیویس کارول دنورز دکتر دووم دکتر اختاپوس گوست اسپایدر